Gdzie Kupić Hydroksychlorochiną Bez Recepty | Plaquenil Cena

Produkt: Hydroxychloroquine (Plaquenil)
Dawka: 200 mg | 400 mg
Online-Apteka: Kup teraz!
Tytuł Płatności: VISA, MASTERCARD,
AMEX, JCB, BTC
Cena: zł 2.41 (Za pigułki)
+ Darmowe wysyłki pocztą lotniczą
+ Oferta powitalna dla wszystkich
+ Rabat do 20%
+ Darmowe pigułki bonusowe

17 marca 2020, kontrowersyjny francuski lekarz Didier Raoult ogłosił badanie nad stosowaniem hydroksychlorochiny jako leku na COVID-19

Nazwy marek hydroksychlorochiny to:
Plaquenil, Hydrochin, Axemal (w Indiach), Dolquine, Quensyl, Chinoric.
Co to jest Hydroksychlorochina ?

Srodek przeciwmalaryczny. Powoduje śmierć czerwonych krwinek form WSZYSTKICH rodzajów plasmodium. Ponadto hydroksychlorochina ma działanie terapeutyczne w niektórych rozproszonych chorobach tkanki łącznej. Mechanizm działania nie jest w pełni zrozumiały. Uważa się, że skuteczność hydroksychlorochiny jest związana z jej zdolnością do zmiany aktywności kilku enzymów (w tym fosfolipazy, reduktazy NADP-cytochromu C, cholinesterazy, proteazy, hydrolazy), do stabilizacji błon lizosomów, do hamowania tworzenia prostaglandyn, do hamowania chemotaksji i fagocytozy, do wpływania na produkcję interleukiny-1. Wykazuje działanie immunosupresyjne i przeciwzapalne.

Skład i forma uwalniania hydroksychlorochina 200mg 30 szt. tabletki powlekane. Tabletki - 1 tab.:

  • substancja czynna: siarczan hydroksychlorochiny 200 mg.
  • substancje pomocnicze: dwuwodny hydrofosforan wapnia-99,86 mg, prosolv (celuloza mikrokrystaliczna 98%, dwutlenek krzemu koloidalny 2%)- 126,79 mg, hypromeloza-24,25 mg, Kroskarmeloza sodowa-19,4 mg, dwutlenek krzemu koloidalny-4,85 mg, stearynian magnezu-4,85 mg.
  • skład otoczki: hypromeloza (hydroksypropylometyloceluloza) - 2,972 mg, tytanu dwutlenek (E171) - 1,363 mg, makrogol (glikol polietylenowy) (E1521) - 0,665 mg. 10 szt. - opakowania konturowe (3) - opakowania kartonowe.

Opis postaci dawkowania

Tabletki z Plaquenilem pokryte białą otoczką, okrągłe, obustronnie wypukłe; dopuszczalna jest niewielka chropowatość powierzchni; kolor tabletek na zerwaniu jest biały lub biały z żółtawym odcieniem.

Instrukcje specjalne

Ostrożnie stosuje się go przy zaburzeniach czynności wątroby i nerek, chorobach przewodu pokarmowego, zaburzeniach neurologicznych, zaburzeniach układu krwiotwórczego, łuszczycy, niedoborze dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, nadwrażliwości na chininę.

Przed rozpoczęciem leczenia, a także w procesie podawania systemu, konieczne jest przeprowadzenie badania okulistycznego co najmniej raz na 6 miesięcy.

Należy zachować ostrożność podczas jednoczesnego stosowania z lekami, których działanie niepożądane jest związane z wpływem na narząd wzroku i skórę.

Skutki Uboczne

skutki uboczne hydroksychlorochina 200mg 30 szt. tabletki powlekane.

  • z układu pokarmowego: nudności, wymioty, biegunka, anoreksja, bóle brzucha.
  • z ośrodkowego układu nerwowego i obwodowego: ból głowy, osłabienie, nerwowość, blokada nerwowo-mięśniowa, toksyczna psychoza, zmniejszona ostrość widzenia, uczucie migania w oczach, światłowstręt.
  • z układu krwiotwórczego: niedokrwistość, agranulocytoza, trombocytopenia, neutropenia.
  • reakcje dermatologiczne: zapalenie skóry, depigmentacja skóry i błon śluzowych, wypadanie włosów.
  • Inne: osadzanie pigmentu w rogówce.

Przedawkowanie

Przedawkowanie 4-aminochinolin jest szczególnie niebezpieczne u dzieci, nawet 1-2 g leku może prowadzić do śmierci.

Objawy:

Objawy przedawkowania obejmują ból głowy, zaburzenia widzenia, zapaść, drgawki, hipokaliemię, zaburzenia rytmu i przewodzenia, a następnie zatrzymanie akcji serca i oddechu.

Leczenie:

Ponieważ objawy przedawkowania mogą rozwinąć się bardzo szybko po przyjęciu dużej dawki leku, w takich przypadkach należy natychmiast podjąć odpowiednie środki. Należy natychmiast wykonać sztuczne wymioty lub płukanie żołądka przez sondę. Węgiel aktywowany może spowolnić wchłanianie w dawce co najmniej 5 razy większej niż przyjęta dawka leku. Zaleca się pozajelitowe podawanie diazepamu, co zmniejsza kardiotoksyczność chlorochiny. W razie potrzeby należy wykonać sztuczną wentylację i terapię przeciw wstrząsową.

Po ustąpieniu objawów przedawkowania konieczne jest kontynuowanie stałego nadzoru lekarskiego przez co najmniej 6 godzin.

Hydroksychlorochina w leczeniu pacjentów z COVID-19

chlorochina i hydroksychlorochina są lekami przeciwmalarycznymi zatwierdzonymi do leczenia COVID-19. Biorąc te leki mogą towarzyszyć rzadkie, ale dość poważne skutki uboczne, takie jak hipoglikemia. Poza tym znany jest ich toksyczny wpływ na serce i siatkówkę.

Aby ocenić toksyczność chlorochiny i hydroksychlorochiny dla różnych narządów, chińscy naukowcy badali proliferację komórek różnych typów w hodowli przez 72 godziny po wystawieniu na działanie leków. Wykorzystali osiem linii komórkowych: pięć ludzkich (fibroblasty płucne, rak płucny, komórki siatkówki, rak wątrobowokomórkowy, komórki zarodkowe nerki), dwa szczury (kardiomiocyty i nabłonek jelitowy)oraz linię komórek Vero Zielonego nabłonka nerkowego małpy. Toksyczność związków określono ilościowo przy użyciu dwóch parametrów: stężenia cytotoksycznego CC50, przy którym umiera 50% komórek, oraz parametru RTTCC, który przewidywał toksyczność leków dla odpowiednich tkanek. Innymi słowy, autorzy skonstruowali fizjologiczny model farmakokinetyczny opisujący toksyczność chlorochiny i generycznego Plaquenilu dla różnych typów tkanek.

Zarówno dla chlorochiny, jak i Plaquenilu, wartości CC50 zmniejszały się z czasem, co wskazuje na skumulowaną cytotoksyczność obu leków. Stwierdzono, że chlorochina jest najbardziej toksyczna dla komórek raka wątrobowokomórkowego i nabłonka jelitowego, podczas gdy hydroksychlorochina jest najbardziej toksyczna dla nabłonka jelitowego i komórek płuc. Ogólnie wykazano, że hydroksychlorochina jest mniej toksyczna niż chlorochina dla wszystkich badanych komórek, z wyjątkiem kardiomiocytów.

Według autorów toksyczność hydroksychlorochiny dla tkanek płuc, nerek, serca i wątroby powinna być znacznie (6-87 razy) niższa niż toksyczność chlorochiny. Autorzy wnioskują, że oba leki wykazują cytotoksyczność, ale ogólnie, Plaquenil jest mniej toksyczny dla większości typów komórek.

Opinie o hydroksychlorochina

W Internecie jest sporo opinii na temat leku. Pozostawiają je pacjenci z chorobami reumatycznymi oraz osoby cierpiące na malarię.

Większość konsumentów zauważa wysoką skuteczność leku. Pomaga radzić sobie z infekcjami i objawami patologii reumatycznej. Jednak niektórzy pacjenci są niezadowoleni z długoterminowego rozwoju efektu i pojawienia się różnych działań niepożądanych. Co więcej, niepożądane objawy mogą wystąpić po zażyciu pierwszej pigułki, ale efekt terapeutyczny jest co najmniej kilka dni później.


Referencje

  • COVID-19: czy hydroksychlorochina naprawdę może być odpowiedzią? 18 Marca 2020 Roku https://www.medscape.com/
  • Xuet Yao i in. Działanie przeciwwirusowe in Vitro i projekcja zoptymalizowanego projektu dawkowania Hydroksychlorochiny w leczeniu ciężkiego, ostrego zespołu oddechowego Coronavirus 2( SARS-CoV-2), kliniczne choroby zakaźne,, ciaa237, https://doi.org/10.1093/cid/ciaa237 https://academic.oup.com/